Tirol Choco – japońskie pralinki

2014/02/22 § コメントする

20111102_akbstamp_08“Smaczna biżuteria” to moim zdaniem pralinki, one tak ładnie wyglądają, że zawsze mnie zatrzymują przed cukiernią i przyglądam się, choć nie kupuję za każdym razem.
Piękne, aromatyczne i pyszne pralinki cieszą nasze oczy i gwarantują luksusową i ekskluzywną chwilę. Bo to nie chipsy, które znikają poza naszą świadomością.

W Japonii też są ładne pralinki, natomiast mamy je też w kombini czyli convenience store, który jest prawie na każdym rogu w Japonii.

To się nazywa Tirol Choco(チロルチョコ). Czekoladki są bardzo ładnie opakowane pojedynczo w kolorowym i wymyślowym opakowaniu i dostępne są w supermarketach i w każdym sklepie kombini. Tirol Choco ma długą historię – pojawiło się na rynku w 1979 roku! Pierwszy smak to nugat kawowy w czekoladzie(zdjęcie u góry). Wybierano akurat nugat dlatego, że wtedy czekolada nie była w niskim cenie jak dzisiaj, a już od początku była decyzja, żeby cena za 1 czekolatka była 10 jenów. Żeby obczynać koszt produkowania dodano w środku czekolady nugat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

*na zdjęciu; po prawej stronie 3 pralinki z polskiej cukierni, po lewej – Tirol Choco o smaku parfait z zielonej herbaty matcha, gołe i w opakowaniu.

Obecnie czekoladki są w cenach 10 jenów (koło 30gr) lub 20 jenów (koło 60gr) w zależności wielkości.
Tirol Choco charakteryzuje się jego bogactwa smaków. Nie tylko standardowe rodzaje jak z nugatem kawowym, z migdałem czy śmietankowe, lecz również ciągle się stara wymyślić nowy smak. Czasem spotykamy limitowane smaki w danym sezonie lub w jakimś regionie np. zielona herbata z Kioto, o smaku kinako (upieczona mąka sojowa) z mochi (ciasto ryżowe). Smaki są tak rozmaite dzięki temu, że jedna czekolatka jest konstruktowana z trzech części – górna czekolada, nadzienie i dolna czekolada. Często spotykane nadzienie to właśnie nugat, orzechy, mochi, kruchy herbatnik i galaretka. Czyli Tirol Choco to smaczny deser w jednej czekoladce!

Dodatkowo od 2007 roku można zamawiać własne smaki, samemu kombinując te trzy części. Opakowanie też można zaprojektować i dekorować zdjęciem, napisami itp., co pozwoli nam odróżnić swoje czekoladki od zwykłej ze sklepu.

Można też podziwiać ładne opakowanie; http://www.tirol-choco.com/collection.html
Niektórzy z Was już zauważyli – Tirol Choco czasem wspólnie projektuje nowy smak z utworem anime, manga oraz prefekturami/markami w ramach promocji ich produktów.

(reklama Tirol Choco)

(reklama z 2004r. Na walentynki w Japonii dziewczyny przekazują swojemu ukochanemu chłopcowi czekolady.)

Zachęcam do spróbowania naszych “narodowych” pralinek 🙂

広告

タグ: ,

Dodaj komentarz (śmiało!:))

以下に詳細を記入するか、アイコンをクリックしてログインしてください。

WordPress.com ロゴ

WordPress.com アカウントを使ってコメントしています。 ログアウト /  変更 )

Google+ フォト

Google+ アカウントを使ってコメントしています。 ログアウト /  変更 )

Twitter 画像

Twitter アカウントを使ってコメントしています。 ログアウト /  変更 )

Facebook の写真

Facebook アカウントを使ってコメントしています。 ログアウト /  変更 )

%s と連携中

これは何 ?

Japonia na bakier で「Tirol Choco – japońskie pralinki」を表示中です。

メタ情報

%d人のブロガーが「いいね」をつけました。