pomarańcza cafe – raport naszej akcji

2012/01/24 § 4件のコメント

W ostatnim weekendzie odbyła się kawiarnia pełna Polski nazywająca “pomarańcza cafe”.

Co to w ogóle jest pomarańcza cafe? – Jest kawiarnia, w której można spróbować polskich ciast(makowiec i sernik) i

na jej ścianach wisiano zdjęcia  z Polski.

Mam koleżankę z pracy w tokijskiej kawiarni i jesteśmy bliskie.

Poznałyśmy się 3 lata temu i byłyśmy w kontakcie w ciągu mojego pobytu w Polsce. Ona jest absolwentką szkoły dla cukierników i na początku nie wiedzała co to ta Polska, gdzie ona leży, ale przeze mnie zainteresowała Polską i czytając moje opowiadania o Polsce albo oglądając moje zdjęcia z Polski, zaproponowała mnie, żebyśmy zrobiły coś polskiego w Tokio.

Tak się stało i mimo tego, że teraz mieszkamy bardzo daleko(2 godziny pociągiem!), udało nam się poprowadzić tą kawiarnię.

Ręcznie przygotowałyśmy menu; ciasta – sernik i makowiec, napoje – latte piernikowe, kawa, herbata pomarańczowa, i au lait z syropen imbirowym.

Ciasta były trochę “pomarańcza-cafezowane”, ponieważ oboje były z skórkami pomarańcza. Ale zdolna koleżanka moja świetnie piecze polskie ciasta, choć nigdy nie tego spróbowała ani widziała, tylko miała przepis z internetu. Taka jest prawdziwa geniusz, jestem z niej naprawdę dumna!:)

Latte piernikowe to mój pomysł. napiłam się smoothie piernikowe w Toruniu i  mi się tak spodobało, że chciałam koniecznie przedstawić Japończykom. (Jednak później się okazało, że Starbucks już miał to napoje.)

Wystawa fotograficzna miała tytuł  “いろ・いろ・オレンジ(rozmaite rzeczy pomarańczowe)”. Wybierałam 10 zdjęć z Polski (kłamię. Jedno z nich jest z Włoch;P), które mają gdzieś coś pomarańczowego.

Dowiedziałam się, że są przeróżne kolory pomarańczowe i każdy kolor (dokładniej; każde zdjęcie) ma we mnie bardzo cenne wspomnienia.

Oto fartuch, szyłam na nich(dla mnie i dla koleżanki) litery “pomarańcza”:))

Bardzo się ucieszyłam, że spodobało się koleżance.

Wynajmowałyśmy naprawdę fajne miejsce w Kichijoji, dzielnica na zachodni Tokio.

Przez 3 dni przyszło 60 osób do naszej kawiarni! To bardzo dużo!!

Niektóre znajdowały informację o tej kawiarni na Twitterze i przyszły z Hyogo, Osaki czy Shizuoki(!!!). Dzięki temu wydarzeniowi poznałam tyle nowych ludzi, którzy interesują się Polską, ale nie mieli szans zobaczyć Polskę własne oczy poza książkami turystycznymi.

Wszyscy klienci mówili nam dziękuję, ale my jeszcze bardziej dziękujemy.

Na ankiecie wpisali same miłe słowa, rozmawiali ze sobą wesoło, a ja osobiście strasznie się ucieszyłam z tego, że moi znajomi, którzy ostatnio nie kontaktowaliśmy, przyszli i mogliśmy znowu porozmawiać jak dawno.

Serdecznie dziękuję wszystkim – klienci, kolegom w Polsce, nauczycielom(bo bez nich nie zainteresowałabym tym krajem!), pracownikom tego miejsca i koleżance. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa i chciałabym ponownie poprowadzić “pomarańcza cafe”!

広告

§pomarańcza cafe – raport naszej akcji」への4件のフィードバック

 • damian より:

  wow! super, jestem pod wielkim wrażeniem! wszystko wygląda wspaniale. gratuluję pomysłu i realizacji, jesteście naprawdę niesamowite!! 🙂

  • ayasugi より:

   Dzięki, Damian! Na wystawie było zdjęcie, które zrobiłam gdy byłam z Tobą w kawiarni “u przyjaciela”(dobrze pamiętam jej nazwę?:)). Miłe wspomnienie 😀

 • Kabura より:

  Wspaniała akcja! Czy tylko ja nie widzę zdjęć? 😦

  • ayasugi より:

   Kabura, dziękuję! sprawdziłam o braku zdjęć u Ciebie, ale nie mogłam znaleść powodu tego problemu. Być może po kilku dniach sytuacja się zmieni, a jak nie to wymyślę jakieś inne rozwiązanie. Przepraszam za problem!

Dodaj komentarz (śmiało!:))

以下に詳細を記入するか、アイコンをクリックしてログインしてください。

WordPress.com ロゴ

WordPress.com アカウントを使ってコメントしています。 ログアウト /  変更 )

Google+ フォト

Google+ アカウントを使ってコメントしています。 ログアウト /  変更 )

Twitter 画像

Twitter アカウントを使ってコメントしています。 ログアウト /  変更 )

Facebook の写真

Facebook アカウントを使ってコメントしています。 ログアウト /  変更 )

w

%s と連携中

これは何 ?

Japonia na bakier で「pomarańcza cafe – raport naszej akcji」を表示中です。

メタ情報

%d人のブロガーが「いいね」をつけました。